خانه / فناوری وارتباطات / امنيت گوشي هاي هوشمند , اطلاعات گوشي هوشمند شما چقدر امن است؟
امنيت گوشي هاي هوشمند , اطلاعات گوشي هوشمند شما چقدر امن است؟

امنيت گوشي هاي هوشمند , اطلاعات گوشي هوشمند شما چقدر امن است؟

امنيت گوشي هاي هوشمند , اطلاعات گوشي هوشمند شما چقدر امن است؟


اگرچه آماري رسمي از کاربران گوشي هاي هوشمند در ايران وجود ندارد اما طبق اظهارات مسئولان حداقل ۴۰ ميليون کاربر اسمارت فون در ايران وجود دارد که دانستن برخي نکات، براي حفظ امنيت اطلاعات اين افراد ضروري است.

طي سال هاي اخير به دنبال پيشرفت تکنولوژي در کنار مزاياي آن همواره مشکلاتي نيز وجود داشته و بسياري افراد بابت آنچه در گوشي هاي خود ذخيره کرده اند دچار مشکلات متعدد شده اند. اما اگر مي خواهيد در اين خصوص دچار مشکل نشويد بايد مسائل متعددي را مد نظر قرار دهيد.
تصاوير و فايل هاي شخصي در  گوشي هاي هوشمند

در گام اول احتمالا شما هم آلبومي از تصاوير و فيلم هاي خانوادگي روي گوشي يا تبلت خود داريد. اما بايد توجه داشت حتي اين فايل ها نيز ممکن است در کنار پيام هاي شما براي ديگران ارسال شوند.
اطلاعات تماس افراد در  گوشي هاي هوشمند

دفترچه تلفن يکي از امکاناتي است که همه ما از آن استفاده مي کنيم. نام، شماره تماس و آدرس خانواده و دوستانتان در تلفن همراه شما ذخيره شده و ممکن است با هر پيامي که ارسال مي کنيد بخشي از آنها نيز ارسال شود.

اگر همواره در حال استفاده از شبکه هاي اجتماعي باشيد و در کنار هر پيام، مکان خود رانيز ارسال کنيد، غريبه هاي حاضر در شبکه نيز مي توانند محل زندگي، کار و رفت و آمد شما را شناسايي کنند.

 وقتي تصوير يا توضيحي از خودرو يا لوازم منزل خود را در شبکه هاي اجتماعي منتشر مي کنيد به همه حاضران شبکه هاي اجتماعي اعلام مي کنيد که اين اموال در محل زندگي يا کار شما قرار دارند.
 اطلاعات مکاني در گوشي هاي هوشمند

 امروزه اکثر تلفن هاي همراه، تبلت ها و دوربين هاي ژاسي مجهز به دستگاه موقعيت ياب هستند و مي توانند در کنار هر فايل و هر پيام، موقعيت فعلي شما را نيز ذخيره سازي کنند.  

دستگاه هايي نظير تلفن همراه، اطلاعاتي را در خود ذخيره مي کنند که مي تواند بيانگر وضعيت دستگاه و تنظيمات سيستم شما باشد، مانند شماره سيم کارت و مدل تلفن همراه، اين اطلاعات مي توانند در کنار پيام ها ارسال شوند.

برخي از پيام هايا تصاوير ارسالي در شبکه هاي اجتماعي حاکي از آن هستند که شما در لحظه کجا هستيد. مسافرت؟ طبيعت گردي؟ براي برخي تنها اين نکته مهم است که در خانه نيستيد.
خودتان دزد را به  گوشي هاي هوشمند دعوت مي کنيد

هرکسي که در شبکه هاي اجتماعي پيام هاي شما را دنبال کند، مي تواند با کنار هم گذاشتن اين اطلاعات متوجه شود که شما در منزل يا محل کار چه اموالي داريد و در لحظه آيا شما آنجا هستيد يا خير. بنابراين سودجويان مي توانند از روي اطلاعاتي که خودتان متشر مي کنيد به آساني نقشه يک سرقت را طراحي کنند.
همين حالا از  گوشي هاي هوشمند خود محافظت کنيد

حال اگر شما هم از گوشي هاي هوشمند استفاده مي کنيد اين امکان وجود دارد که شما هم در معرض اين مخاطرات قرار داشته باشيد بنابراين چند ثانيه تامل کرده و همين حالا با ورود به منوي تنظيمات تلفن همراهتان، دسترسي نرم افزارها به اطلاعات مکاني خود را محدود کنيد تا خطرات ناشي از افشاي مکانتان براي عموم را کاهش دهيد.

در گوشي هاي اندرويدي با مراجعه به بخش تنظيمات مي توانيد بخش مربوط به نمايش مکان را غيرفعال کنيد و در گوشي هايي با سيستم عامل ios نيز پس از مراجعه به قسمت privacy  بر روي گزينه سرويس مکان ياب رفته و دسترسي آن را محدود کنيد.


براي مشاهده مطالب ديگر بخش فناوري وارتباطات کليک نمائيد


جهت عضويت در کانال تلگرام طوباي معرفت کليک نمائيد


همچنین ببینید

پاتوق لات ها در تلگرام

پاتوق لات ها در تلگرام

پاتوق لات ها در تلگرام عده ای بر این گمانند که با وجود شبکه های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.