خانه / قرآن و اهلبیت / برکات دوستی اهلبیت , کوتاه وخواندنی
برکات دوستی اهلبیت , کوتاه وخواندنی

برکات دوستی اهلبیت , کوتاه وخواندنی

برکات دوستی اهلبیت , کوتاه وخواندنی

عشق به اهل بیت علیهم السلام زمینه ساز عشق به خداوند است و دوست داشتن اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله مهر ورزیدن به ارزش های والای الهی می باشد .

رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست و پذیرش اعمال و زحمات یک مسلمان در گرو محبت و ولایت اهل بیت علیهم السلام می باشد . امام علی علیه السلام از رسول اکرم صلی الله علیه و آله نقل می کنند :

« لا تزول قدما عبد یوم القیامة حتی یسال عن اربع ... و عن حبنا اهل البیت ; در روز قیامت هیچ بنده ای قدم برنمی دارد مگر اینکه از چهار چیز سؤال می شود ...


 [که چهارمین سؤال ]از دوستی ما اهل بیت خواهد بود .»

براین اساس تقرب به خداوند و رسیدن به سعادت دنیا و آخرت با عشق و دوستی آل پیامبر صلی الله علیه و آله عجین شده است .

به چند اثر از آثار این محبت ودوستی اشاره میکنیم:

۱- حشر با اهل بیت علیهم السلام در روز قیامت

علی علیه السلام فرمود: « من احبنا کان معنا یوم القیامة و لو ان رجلا احب حجرا لحشره الله معه ؛ هر که ما را دوست بدارد، در روز قیامت با ما خواهد بود و اگر کسی سنگی را دوست داشته باشد ، خداوند او را با آن محشور خواهد کرد .»

۲ - بالاترین درجات بهشت

آن بزرگوار فرمود : « ان اهل الجنة ینظرون الی منازل شیعتنا کما ینظر الانسان الی الکواکب ؛ اهل بهشت به منازل شیعیان ما (در بالاترین درجات آن) نگاه می کنند همانطوری که انسان به ستارگان می نگرد .»

۳ - دادرسی در سخت ترین لحظات

علی علیه السلام در حدیثی به حارث فرمود : « لینفعک حبنا عند ثلاث: عند نزول ملک الموت و عند مسالتک فی قبرک و عند موقفک بین یدی الله ؛ دوستی و محبت ما اهل بیت در سه جای مهم و سرنوشت ساز برای تو سود خواهد داد :

هنگام نازل شدن فرشته مرگ و موقعی که در قبر مورد سؤال و بازخواست قرار می گیری و زمانی که در روز قیامت در مقابل پروردگار ایستاده باشی

۴ - قبولی کارهای نیک

امیرمؤمنان علیه السلام فرمود: «هر کس ما اهل بیت را دوست داشته باشد ، ایمان او مفید بوده و اعمالش مورد پذیرش قرار خواهد گرفت ، اما اگر کسی محبت ما اهل بیت را در دل نداشته باشد از ایمان خویش بی بهره بوده و کارهای نیک و اعمال دینی او مقبول نخواهد بود، گرچه روزها روزه گرفته و شب ها به عبادت بپردازد . »

بخش قرآن واهلبیت

برای مشاهده مطالب دیگر  روی متن بالا کلیک نمائید

از پایگاه دیگر ما دیدن فرمائید

عشق سلامٌ علیک

   eshgsalamonalayk.r98.ir

باز گشت به صفحه اصلی  

همچنین ببینید

حکایت زیارت جابر در روز اربعین در بیان آیت‌الله مجتبی تهرانی

حکایت زیارت جابر در روز اربعین در بیان آیت‌الله مجتبی تهرانی

حکایت زیارت جابر در روز اربعین در بیان آیت‌الله مجتبی تهرانیاربعیناَلسَّلامُ عَلى وَلِىِّ اللَّهِ وَ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.